Zepeco logo

HOME

O FIRMIE

AKTUALNOŚCI

PRODUKTY

SKLEP

GALERIA

KONTAKT

Tel. 0048 62 737 59 80    |    E-mail: biuro@zepeco.pl

ARMATURA ZBIORNIKOWA I PALIWOWA

- OFERTA -

Armatura zbiornikowa i paliwowa jest bardzo ważnym elementem każdego zbiornika paliwowego oraz rurociągów i wszelkich instalacji paliwowych.

 

Ze względu na obszar zagrożenia wybuchem w którym pracuje musi posiadać odpowiednie dopuszczenia i certyfikaty. W swojej ofercie mamy proste elementy armatury zbiornikowej jak kamloki, zaślepki, po różnego rodzaju zawory przepełnieniowe, zawory oddechowe i zawory ochrony ogniowej.

|- KAMIOKI I INNA ARMATURA -|

Kamlok męski (z gwintem wewnętrznym)

Rozmiary: ½", ¾", 1", 1 ¼",1 ½", 2", 2 ½", 3", 4" 5", 6", 8"

Wykonanie: aluminium, mosiądz, stal nierdzewna, polipropylen.

Zaślepka do złącza męskiego

Rozmiary: ½", ¾", 1", 1 ¼",1 ½", 2", 2 ½", 3", 4" 5", 6", 8"

Wykonanie: aluminium, mosiądz, stal nierdzewna, polipropylen.

 

|- PRZERYWACZ PŁOMIENIA DEFLAGRACJI PPD-01 -|

Przerywacz płomienia deflagracji PPD-01 jest bezpiecznikiem końcowym, odpornym na warunki spalania długotrwałego. Montowany jest na końcach instalacji gazowych zbiorników produktów ropopochodnych należących do klasy I i II oraz substancji zaliczanych do grupy IIA. Zadaniem bezpiecznika PPD-01 jest zabezpieczenie rurociągów i zbiorników magazynowych produktów ropopochodnych klasy I i II oraz substancji zaliczanych do grupy IIA przed przedostaniem się ognia do ich wnętrza. PPD-01 jest bezpiecznikiem dwukierunkowym z dowolnym kierunkiem montażu. Zamontowana w nim przegroda ogniowa zapobiega przedostaniu się płomienia z jednej lub drugiej strony.

 

Wykonany jest w wersji 2" z przyłączem gwintowym lub opcjonalnie kołnierzowym. Należy montować go na rurociągach zakończonych gwintem 2" lub odpowiednim przyłączem, zgodnie z projektem technologicznym.

Bariera ogniowa PPD-01 wykonana jest ze stali kwasoodpornej, a korpus z żeliwa.

Bezpiecznik spełnia wymagania dyrektywy 94/9/WE oraz został wykonany zgodnie z normami: PN-EN ISO 16852:2012 (EN ISO 16852:2010) i PN EN 1127-1:2011 (EN 1127-1:2011). Posiadają Certyfikat Badania Typu WE nr KDB 04ATEX049X Głównego Instytutu Górnictwa Kopalni Doświadczalnej "BARBARA".

|- PRZERYWACZ PŁOMIENIA DEFLAGRACJI PPD-02 -|

Przerywacz płomienia detonacji stabilnej PPD-02 jest bezpiecznikiem rurowym, odpornym na warunki spalania długotrwałego. Montowany jest na instalacjach gazowych zbiorników produktów ropopochodnych należących do klasy I i II oraz substancji zaliczanych do grupy IIA. Zadaniem bezpiecznika antydetonacyjnego PPD-02 jest zabezpieczenie zbiorników magazynowych produktów ropopochodnych klasy I i II oraz substancji zaliczanych do grupy IIA przed przedostaniem się ognia do ich wnętrza. PPD-02 jest bezpiecznikiem dwukierunkowym z dowolnym kierunkiem montażu. Zamontowane w nim przegrody ogniowe zapobiegają przedostaniu się płomienia z jednej lub drugiej strony.

Wykonany jest w wersji 2" z przyłączem gwintowym lub opcjonalnie kołnierzowym. Należy montować go na rurociągach zakończonych gwintem 2" lub odpowiednim przyłączem, zgodnie z projektem technologicznym.

Bezpiecznik spełnia wymagania dyrektywy 94/9/WE oraz został wykonany zgodnie z normami: PN-EN ISO 16852:2012 (EN ISO 16852:2010) i PN EN 1127-1:2011 (EN 1127-1:2011). Posiadają Certyfikat Badania Typu WE nr KDB 04ATEX029X Głównego Instytutu Górnictwa Kopalni Doświadczalnej "BARBARA".

|- Zawór oddechowy 523UK -|

|- Zawór oddechowy 523UK -|

Zawór przepełnieniowy OPW model  61-S0 przeznaczony jest do podziemnych zbiorników magazynowych stacji paliw i ma na celu automatyczne przerwanie grawitacyjnej dostawy paliwa, w momencie kiedy osiągnie ono poziom alarmowy w zbiorniku magazynowym. Standardowy poziom alarmowy w zbiorniku wynosi 95% jego pojemności. Zawory 61-S0 montowane są wewnątrz zbiornika magazynowego, na rurze spustowej, w pozycji pozwalającej odciąć dopływ paliwa na poziomie alarmowym. Sposób montażu zaworu 61-SO dołączony jest do każdego opakowania z zaworem.
Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i mozliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w Polityce prywatności. Informacje. OK